Tutanak

Lodos Şirketi’nin provokasyonlarına rağmen, toplantı yaptırılmadı. Tutanak tutuldu. Milletvekilleri, Karaburun Belediye Başkanı, Karaburun Kent Konseyi Başkanı ve Karaburun Yurttaş Davacıları Adına İmzalanan Tutanak kayıt altına alındı.

Ajansların ve basın çalışanlarının izlediği protestoda,”Karaburun’a İyi Bak, Kulak Ver, Yaşat”, “Bunun Adı Temiz Enerji Değil Talan”, Yarımadaya Sahip Çıkıyoruz”, Karaburun Yarımadasını Şantiyeye Çevirmeyin”, “Mahkeme Res’lere Dur Dedi Verdi Karar! Yeniden Bu İşe Girişmek Akıllara Zarar”, “Yarımada Şirketlerce Kuşatma Altında, Mahkeme Kararları Ayaklar Altında”, “Yayla’da Ne Keçi Bırakıyorlar Ne Mera, İstedikleri Hep Talan Hep Para”, “Lodos, Kuşların Yolundan Çekil”, “Sen Lodos’san Biz Poyrazız”,”Mimas Uyandı, Size Uyku Yok” pankartları taşındı.

CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Zeynep Altıok, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karaburun Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Egeçep, Çehav Üyesi Avukatlar, Yarımadadaki Sivil Toplum Örgütleri, Platformlar ve Karaburunlular Destek İçin Yayla’daydı. Yayla’ya gelemeyen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü destek mesajlarını gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir