Tüm Doğa Dostlarını Birlikte Olmaya Çağırıyoruz.

Karaburun’un Güzel Koylarına Ve Temiz Denizine Karşı Yapılan Ve Yapılmak İstenen Balık Çiftliklerine Hayır, Diyoruz.


05 Ağustos 2012 Pazar Günü, Saat 10.00’da Karaburun Cumhuriyet Meydanında Buluşuyoruz.


Karaburun Belediyesi’nin Tahsis Ettiği Otobüsle, Karareis’ te Yapılacak “Yarımadada Balık Çiftliği İstemiyoruz “ Eylemine Destek Vermeye Gidiyoruz.


Tüm Doğa Dostlarını Birlikte Olmaya Çağırıyoruz.18-21.02.2008 yılında Potansiyel Su Ürünleri Yetiştirme Alanları olarak belirlenen 4 No’lu Alan (Karaburun-Mordoğan Bölgesi), 5 No’lu Alan (Karaburun-Küçükbahçe Kuzeyi) ve 6 No’lu Alanda (Karaburun-Küçükbahçe Güneyi) Balık Çiftliği Yetiştiriciliği yapmak üzere onaylanmış projeleri ve yeni müracaatları kabul etmiyoruz..2008 Yılında Potansiyel Alan Olarak İlan Edilen 4, 5 Ve 6 No’lu Alan Kararlarının İptal Edilmesini İstiyoruz.


Yerelin onayı olmadan masa başında “Balık Çiftliği” için yer belirlenemez.Yarımadada bilimsel verilerle desteklenmeyen ve yerele uygun olmayan projeler ve yatırımları istemiyoruz.


Eko–Agro Ve Kırsal Turizmin Baltalanmasını İstemiyoruz.Bölgenin çok önemli bir Akdeniz Foku ( Monachus monachus )habitatı olduğu ve aynı zamanda kültür ve tabiat varlıklarını koruma adına da hassas bir eko sisteme sahip olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda, Akdeniz Foku (Monachus monachus) ve Habitatları’nın korunmasına yönelik Ulusal ve Uluslararası karar ve sözleşmelere ( Bern Ve Barcelona ) uyulmadığını da biliyoruz.


Yaşadığımız Yere Sahip Çıkıyoruz.


Halka, Akdeniz Fokuna Ve Poyraza Karşı Çiftlik Kurulamaz.


Turizm Ve Balık Çiftliği Aynı Bölgede Olamaz.


Yereli Unutma, Karaburun’u Ve Denizi Karartma.Karaburun Kent KonseyiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir