Sitar’ın Tatlı Melodileri Müzik Dinletisine Davetlisiniz

Sitar'ın Tatlı Melodileri Müzik Dinletisine DavetlisinizHint Klasik Müziği (Gandharva-Veda) Sanatçısı,

Sitar Virtüözü (Ustası)


RESHMA SRİVASTAVASanatçı İzmir, İstanbul, Ankara konserleri dışında bizlerle olmak ve Yarımadamızı tanımak için Karaburun’a geliyor.


Sanatçı, Kuzey Hindistan’da Allahabad kentinde müzisyen bir ailede dünyaya geldi ve sitar’la uzun müzikal yolculuğuna altı yaşında başladı. Halka açık ilk konserini 8 yaşındayken verdi. A Sınıfı bir müzisyen olup, müzik eğitiminde yüksek lisans yaptı. Birçok ödül kazandı. Hindistan’ın her tarafında ve İngiltere, Hollanda, Almanya, İsviçre, Avusturya, Kıbrıs, Slovenya, İsrail ve ABD dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı konserler verdi.


Sanatçının sunacağı müzik, Gandharva-Veda, Doğanın Ebedi Melodileri olarak adlandırılmaktadır. Bu müzik atmosferdeki gerilimi azaltıp, insanda uyumlu ve dengeli etkilere neden olmaktadır. Melodiler, doğanın değişen ritimlerine uygundur. Doğanın temel titreşimlerini yansıtmaktadır. Müziğin yarattığı etki dinleyici sayısıyla doğru orantılıdır. Müziğin uyum sağlayıcı etkisi dinleyicilerin bilincinde titreşir. Müziğin güçlü etkisinden dolayı gözler kapalı, rahatça oturarak ve dikkat müziğe tam verilerek, fakat gerginleşmeden doğallıkla dinlenmelidir. Bu melodi ve ritmler zihin, beden, çevrede uyum ve denge titreşimleri yayar.


Gandarva Veda doğanın türküsüdür.


“Bu Müzik kalpten çıkar ve kalbe gider”.


“Müziğin tonları doğrudan dokulara ve sinir merkezlerine etki eder”.


“Gandarva Müziğinin verdiği mutluluk bir nehrin akışı gibidir, nehirin tüm çöpleri sürükleyip temizlemesi gibi zihinde arınma sağlar”. Stresi ortadan kaldırarak, sağlığı olumlu etkiler.


“Gandarva Veda’nın ses dalgaları Barışa katkı sağlar”.


Gandarva Veda Müziği sevgi dalgalarıdır. Tüm doğa özünde ses, dalga, ritm, frekans, dans ve sevgidir.


Barış, birlik, sevgi için dinletide buluşalım.


3 NİSAN 2011 PAZAR, SAAT: 14.00


KARABURUN HALK EĞİTİM MERKEZİ SALONUDüzenleyen


Karaburun Yarımadası Yerel Gündem 21
Kibele Eğitim Danışmanlık Ltd Şti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir