Parlak Köyü Badembükü Mevkii’nde Kurulan Balık Çiftliği’ne Karşı Açılan Davada Keşif Yapıldı. Karaburun Kent Konseyi ve Karaburun Çevre Kültür Turizm Birliği Davada Müdahil Olarak Görüş Bildirdiler!..

IMG_0919 - Kopya

IMG_0935 - Kopya

 

IMG_0944 - Kopya

 

IMG_0874 - Kopya

* BADEMBÜKÜ’NDE AÇILAN DAVA’DA BUGÜN KEŞİF YAPILDI.
* KARABURUN KENT KONSEYİ VE KARABURUN ÇEVRE KÜLTÜR TURİZM BİRLİĞİ, MÜDAHİL OLARAK KEŞİF’TEYDİ.
* PARLAK KÖYLÜLERİ İLGİLİ KURUMLARA SESLENİYOR!.. BÖLGEMİZDE, BALIK ÇİFTLİĞİ YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN ALAN KİRALAMALARI VE TAŞINMALAR DURDURULSUN….

Parlak Köyü’nü temsilen Muhtar Kenan Özaydın ve Parlak Köylüleri tarafından İzmir 1. İdare Mahkemesi 2012/1291 Esas No’da İzmir İli Karaburun İlçesi Parlak Köyü Badembükü Mevkii’nde çipura Levrek yetiştiriciliği projesi için verilen “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle İzmir Valiliği’ne karşı açılan davada bilirkişi incelemesi kararı için keşif bugün yapıldı.

İlgili Mahkemede açılan davaya Parlak Köylüleri (Davacı) adına müdahil olan Karaburun Kent Konseyi adına Başkan İpar Buğra Dilli ve Karaburun Çevre Kültür Turizm Birliği adına Genel Sekreter Çiğdem Akçura mahkeme heyetine, bölgeye ilişkin beyanda bulundular ve dosya sundular..

Parlak Köylüleri keşifte; BÖLGELERİNE BALIK ÇİFTLİĞİ İSTEMEDİKLERİNİ VE YAŞADIKLARI BÖLGEYE SAHİP ÇIKACAKLARINI VE MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEKLERİNİ DİLE GETİREREK, YETKİLİLERİN SESLERİNİ DUYMASINI İSTEDİLER!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir