Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Karaburun’da Yapıldı

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Karaburun’da Yapıldı

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Karaburun’da Yapıldı

Karaburun Belediyesi ve Karaburun Yarımadası YG-21’in ortaklığında KOSGEB “Girişimcilik Destek Programı” Karaburun’da uygulandı.

23 Şubat’ta Karaburun Belediye Salonunda başlayan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu 16 Mart’ta tamamlandı.

Karaburun’da “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursuna katılmak için 91 başvuru yapıldı. Kursa katılmaya hak kazanan 30 kişiye, 10 gün süren 60 saatlik Girişimcilik Eğitimi, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından verildi.

ABİGEM Uzmanı Ayşe Yeniocak tarafından verilen eğitimlerde; Girişimcilik Niteliklerinin Sınanması, İş Fikri Geliştirme ve Yaratıcılık Egzersizleri, İş Planı Kavramı, Pazar Araştırma ve Pazarlama Planı, Üretim Planı, Yönetim Planı, Finansal Plan, İş Planı Yazılması ve Atölye Çalışmaları yer aldı.

Bu eğitim sonucunda başarılı olan 23 kursiyere KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Kazım Akgün, Karaburun Belediyesi adına Meclis Üyesi Ergin Ayvaz ve Karaburun Yarımadası YG-21 Genel Sekreteri Çiğdem Akçura tarafından, “Girişimcilik Belgesi” verildi.

Belgesini alan Girişimci, projesini hazırlayarak KOSGEB’e sunacak. Projesi kabul edilen Girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibe olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir