Karaburun’da Yurttaş Davalarının Açılması İçin Vekaletler Verilmeye Başlandı..

5. Karaburun Kent Meclisi Toplantısında, Yarımada’da çok yoğun olarak kurulmakta olan Rüzgar Enerji Santralleri ile ilgili hukuksal mücadelenin Yurttaş Davası olarak genişletilerek sürdürülmesi görüşü benimsenmişti.

Bu çerçevede, Yurttaş Davası açılması için ilk toplantı 11 Şubat 2015 tarihinde Karaburun Gençlik Merkezi’nde geniş katılımla yapıldı.

Toplantıda;

– Yurttaş davalarını gönüllü olarak yürütmeyi üstlenen Çevre ve Ekoloji Hareketi Avukatları ( ÇEHAV) üyesi Av. Cem Altıparmak’a vekalet verilmesine,

-Önümüzdeki hukuk sürecinde, mahkeme masraflarının karşılanabilmesi için banka hesabı açılmasına, bu fonda toplanan gönüllü destek tutarları ve giderlere ilişkin bilginin katılımcılarla düzenli aralıklarla paylaşılmasına,

– Yaşam hakkını savunan tüm Karaburunluların davacı olarak katılabileceği bu sürece katılım ve katkının arttırılmasının sağlanması için bilgilendirme sorumluluğunu üstlenmesine,

– Bu süreçteki koordinasyonun ve sekreteryanın Karaburun Kent Konseyi tarafından yürütülmesine,

görüş birliğiyle karar verildi.

Toplantı Sonrasında;

1) Karaburun yaşayanları davacı olmak üzere, 11 Şubat 2015 tarihi itibariyle Karaburun Noterliği’nde avukatlık vekaletnamelerini vermeye başladılar.

2) İlk dava için vekaletnamelerin 18 Şubat 2015 tarihinde Avukat’a iletilmesi gerekmektedir.
Noter masraflarının asgariye indirilmesi için, vekaletnamelerin 5/10 kişilik gruplar halinde verilmesi mümkündür. Bu nedenle, grup halinde vekalet verebilmek için 13 Şubat Cuma günü Saat 13:00’te, 16 Şubat Pazartesi günü Saat 13:00’te ve 18 Şubat Çarşamba günü Saat 13:00’te Karaburun Noterliği’nde olacağız.

Karaburun Yarımadası’ndaki dava süreçlerini gönüllü olarak üstlenen ÇEHAV’ na ve Av. Cem Altıparmak’a yürekten teşekkür ederiz.

KARABURUN KENT KONSEYİ

Rollei Digital Camera

Rollei Digital Camera

Rollei Digital Camera

Rollei Digital Camera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir