Karaburun’da Sitar Konseri

Karaburun'da Sitar Konseri

Karaburun'da Sitar KonseriKaraburun Yarımadası YG-21 tarafından, 3 Nisan 2011’de Karaburun Halk Eğitim Merkezinde, Sitar konseri düzenlendi.


Hint Klasik Müziği (Gandharva Veda) Sanatçısı Sitar Virtüözü Reshma Srivastava, Doğanın Ölümsüz Melodilerinden oluşan bir konser verdi.


İzmir, İstanbul, Ankara konserleri dışında Kibele Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin desteğiyle Karaburun’da konser veren sanatçı, Kuzey Hindistan’da Allahabad kentinde müzisyen bir ailede dünyaya geldi ve sitar’la uzun müzikal yolculuğuna altı yaşında başladı. Halka açık ilk konserini 8 yaşındayken veren Srivastava, A sınıfı bir müzisyen olup, müzik eğitiminde yüksek lisans yaptı. Birçok ödül kazandı. Hindistan’ın her tarafında ve İngiltere, Hollanda, Almanya, İsviçre, Avusturya, Kıbrıs, Slovenya, İsrail ve ABD dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı konserler verdi.


Reshma Srivastava’nın sunduğu müzik; Gandarva-Veda, doğanın ebedi melodileri olarak adlandırılmakta. Bu müzik atmosferdeki gerilimi azaltıp, insanda uyumlu ve dengeli etkilere neden olmakta. Melodiler, doğanın değişen ritimlerine uygun ve doğanın temel titreşimlerini yansıtmakta.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir