Karaburun Yarımadası Ses Veriyor!.. Yeter Artık!..

IMG_0961 - Kopya

 

Karaburun Kent Konseyi;

– Yarımada’mızın, doğal ve sosyo-kültürel yaşamın hızla yok edilmesi riski ile çok ciddi boyutlarda karşı karşıya olduğunu düşünmektedir;

– Kamuoyuna Yarımada’nın sesinin iyi duyurulması, protestolarımızın ve çalışmalarımızın ulusal/uluslararası basın ve ulusal/uluslararası çevre kuruluşları ve STK’lara yayarak güçlendirilmesi gerektiği görüşündedir;

– Bu haykırışın en kısa sürede yapılmasının zorunlu olduğu inancındadır.

– Bu nedenle; Karaburun Kent Konseyi Doğa Koruma Çalışma Grubu, 13 Köy Muhtarlığımız ile Karaburun ve Mordoğan Belediye Başkanlarına iki öneri sunmuştur. 31.Mayıs 2013 tarihinde yapılan Karaburun Çevre Kültür Turizm Birliği Genel Kurul toplantısında sunulan öneriler görüşülmüş ve uygulama kararı alınmıştır.

– Konu, Karaburun Yarımadasında faaliyet gösteren STK’lara duyurulmuş ve 07 Haziran’da Karaburun Gençlik Merkezinde yapılan geniş katılımlı toplantıda, ortak eylem kararı alınmıştır.

EYLEM PROGRAMI KAPSAMINDA;

1- 11 HAZİRAN’DA İZMİR ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR,

2- 27 TEMMUZ’DA YEREL, ULUSAL VE ULUSLARARASI BASININ, ULUSAL VE ULUSLARARASI ÇEVRE KURULUŞLARININ, İLGİLİ DİĞER KURULUŞLARIN GENİŞ KATILIMININ SAĞLANACAĞI “YARIMADA’NIN YOK EDİLMESİNE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ” TEMASIYLA KARABURUN MERKEZDE BİR MİTİNG DÜZENLENECEK VE ARDINDAN DA İSKELE’YE DOĞRU BİR YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR (Program detayları duyurulacaktır).

*KARABURUN YARIMADASI’NDAKİ BU DOĞA YIKIMI GERİ DÖNÜLMEZ BİR NOKTAYA GELMEK ÜZERE.

* YARIMADA BIÇAK SIRTINDA.

* DUYARLI TÜM KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARI ÇABALARIMIZA DESTEK VERMEYE VE GÜÇBİRLİĞİNE ÇAĞIRIYORUZ.

IMG_0965 - Kopya

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir