“Karaburun Yarımadası İçin Çok Geç Olmadan Acil Koruma” Sloganıyla change.org’da Açılan Kampanyada Hedeflenen 25000 İmzaya Ulaşıldı..

10660324_854334167912409_1464371250940385567_n

“KARABURUN YARIMADASI İÇİN ÇOK GEÇ OLMADAN ACİL KORUMA!” sloganıyla Karaburun Yarımadası yaşayanlarının ıslak imzalı dilekçeleri Ankara’ya muhataplarına 13.02.2014’de iletilmişti. Buna paralel olarak change.org’da başlattığımız imza kampanyasında hedeflediğimiz 25.000 imzaya ulaştık.

Bu süreçte, Karaburun Yarımadası Özel Çevre Koruma Alanı (ÖÇKA) İlanı Teklifi’ne, Yarımada’yı çok yoğun ve yaygın Rüzgar Enerji Santrali (RES) sahası olarak planladığı için karşı görüş veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı dışında tüm ilgili kuruluşlar olumlu görüş verdi.

Sorun ; “Yenilenebilir/temiz enerji kaynağı RES’ler” in ne pahasına/nereye kadar/kimin için temiz olduğudur.

Doğa ve insan birlikteliğinin örneğini oluşturabilmek için, doğal ve sosyal yaşamı ağır biçimde tahrip eden yatırımları durdurabilmek için sürmekte olan mücadelenin uzun soluklu olduğunu ve yalnız Karaburun için ve tek başına Karaburun’la olmayacağını biliyoruz.

İmza kampanyasıyla, Karaburun’a verilen destek, farkındalık ve birliktelik oluşmasına önemli ölçüde katkı sağlandı. Bu farkındalık ve güç birliğinin daha da hızla büyümesine genişlemesine hepimizin çok acil ihtiyacı var.

Türkiye’den ve yurtdışından kampanyamızı destekleyen doğa dostlarına, çiçeği, böceği, kuşu, balığı, foku, insanı, türküsü, masalı, rüzgarıyla…tüm Karaburun’dan sevgiler ve pek çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir