KARABURUN GENÇLİK EĞİTİM ve KÜLTÜR MERKEZİ – İPAR BUĞRA PARKI AÇILIŞI

İPAR BUĞRA Türkiye Ekoloji hareketinin simge ismi.

Gerçek Karaburun Sevdalısı.            İpar BUĞRA çevre duyarlılığı ile Karaburun Kent Konseyi nde gönüllü olarak çalışmaya başladığı günden, hain hastalığa yenik düştüğü güne kadar mücadelesini asla bırakmadı. 2012 – 2017 Yılları arasında Karaburun Kent Konseyi nin başkanlığını yaptı. Karaburun Kent Konseyi ve paydaşları ile başta yarımadayı kuşatan RES faaliyetleri olmak üzere, balık çiftlikleri ve taş ocaklarına karşı yürütülen mücadelelerin önderliğini yaptı. Karaburun Kent Konseyi nin önerisiyle Karaburun Belediye Başkanımız Sayın İlkay Ilkay Girgin Erdoğan ın gündeme getirmesi ve Belediye Meclisi kararı ile Karaburun Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi önünde yeni yapılan parka İpar BUĞRA nın adı verildi.

Sevgili İpar Buğra Karaburun da Çocuklarla, Gençlerle buluşacak. “Rüzgar yaşamdan yana esecek” Açılışa İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer de katılımı ile şeref verdi.
Belediye Başkanımız Sayın İlkay Ilkay Girgin Erdoğan nezdinde yeni yapılan park ve yenilenen Gençlik Merkezi projesinde emeği geçen, verilen imecede katkısı olan                                                                                               herkese Karaburun halkı olarak                                                                                          teşekkür ederiz sağ olsunlar