Kadın Meclisi Salman Köy’ünde Kırsalda Kadın Anketini Sürdürdü..

fotograf(9) - Kopya

fotograf(12) - Kopya

fotograf(11) - Kopya

Karaburun Kent Konseyi Kadın Meclisi 13 Köy’de “Kırsal’daki Kadını Tanıma” amacıyla anket çalışması başlatmıştı. Eğlenhoca, İnecik, Kösedere, Ambarseki, Saip, Yayla ve Küçükbahçe Köyü’nde başlatılan çalışmaya Salman Köy’ünde devam edildi.

Yürütülen çalışma kapsamında Salman’lı kadınlar Köylerindeki RES, Balık Çiftliği yatırımları ve Zeytin Dikim Alanlarından dolayı yaşam alanlarının daraltılmasından, özgürlüklerinin sınırlandırılmasından dolayı şikayetlerini dile getiriyor ve acil çözüm bulunmasını istiyor..

Karaburun Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yürüttüğü “Kırsal’daki Kadını Tanıma” Anketi, Karaburun köylerinde yaşayan kırsal kadını sosyo-ekonomik yönleriyle tanımak için hazırlandı. Bu amaçla, kırsal kadının kendisi, eşi, çocukları ve ailesi hakkında bilgi sahibi olunacak, ailedeki rolü, önemi, statüsü, yaptığı işler vd. belirlenecek.

Yapılan çalışmalar sonucunda, Karaburun İlçesi Köylerinde yaşayan kırsal kalkınmada önemli bir güç olan kadınların sorunları yerinde tespit edilerek çözüm arayışlarına gidilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir