Kadın Meclisi 2007-2008 Faaliyet Raporu

25 Temmuz’da Kadın Meclisi toplantı yapmıştır.

06-09 Ağustos tarihleri arasında Bursa’da yapılan YG-21 Ulusal Kadın Meclisleri toplantısına Kadın Meclisi Üyelerimiz Fatma Özer ve Çiğdem Akçura katılmıştır.

15 Ağustos’da Kadın Meclisi toplantı yapmıştır.

26 Eylül 2007’de, Kadın Meclisinin bir aktivitesi olarak Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Sancar Ozaner tarafından “Çocuklarınıza Meslek Seçiminde Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz? ” başlıklı sunuş yapılmıştır.

Kaz Dağları, Atlas’ın 2B Kampanyası, Ilısu Barajı ve Nükleer Santrallere karşı kampanyalara YG-21 Kadın Meclisi olarak destek verilmiştir.

Kadın Meclisi “Kadına Yönelik Bilgilendirme Toplantıları kapsamında 20.11.2007’de Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde “Meme Kanseri” konulu toplantı yapmıştır. Toplantıda, Karaburun Yarımadası YG-21 Kadın Meclisi Sağlık Çalışma Grubu Üyesi, Dr. Ayşegül Uluutku Sivrikaya tarafından bir sunuş yapılmıştır.

Kadın Meclisi “Kadına Yönelik Bilgilendirme Toplantıları 4” kapsamında 25.12.2007’de Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde” Kemik Erimesi/ Osteoporoz konulu toplantı yapmıştır. Toplantıda, Karaburun Yarımadası YG-21 Kadın Meclisi Sağlık Çalışma Grubu Üyesi, Dr. Ayşegül Uluutku Sivrikaya tarafından bir sunuş yapılmıştır.

“Kültür Sanat Etkinliği” kapsamında 08.01.2008’de Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde ” Babam ve Oğlum” adlı film gösterimi yapılmıştır.

“Kültür Sanat Etkinliği” kapsamında 15.01.2008’de Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde ” Gönül Yarası ” adlı film gösterimi yapılmıştır.

01.02.2008’de Karaburun Belediyesi’ne 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Defne Ağacı Ormanının oluşturulması için yer tahsisi talebinde bulunulan resmi yazı yazılmıştır.

08 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Karaburun Merkez’de Atatürk anıtına çelenk konularak günün anlam ve önemine ilişkin Ebru Özcan ve Zerrin Özirs Öztan birer konuşma yapmışlardır. Daha sonra kutlamaya katılan katılımcılara Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezinde ”Persopolis” adlı film gösterimi yapılarak ikramda bulunulmuştur.

17.04’de Karaburun Belediye Salonunda, Halk Eğitim Merkezi Dikiş Kursuna katılan 25 kursiyere, Kadın Meclisi Üyemiz Zerrin Özirs Öztan tarafından “Evlerdeki Çöplerin Değerlendirilmesi ve Geri Dönüşüm Malzemelerinin Ekonomiye Kazandırılması” konulu bir sunum yapılmıştır.

25-27 Nisan 2008 tarihleri arasında Denizli’de yapılan “ Türkiye’de Kadın İstihdamı ve Sonuçları” konulu 4. Ege Kadın Buluşmasına Karaburun Yarımadası YG-21 Kadın Meclisi Üyemiz Dr. Selma Mine Erses katılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir