İşkur’a “Toplum Yararına Çalışma Programı” (Tyçp) Projesi Hazırlandı

Karaburun Belediyesi ve Karaburun Yarımadası YG-21 tarafından İŞKUR’a Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) Projesi hazırlanarak sunuldu. Onaylanan projeyle Karaburun’daki İşsizlere yönelik 6 ay süreli istihdam yaratılacak. 15 kişinin istihdam edileceği proje 1 Mart 2012’de başlayacak.

Projeyle Yapılması Hedeflenenler;
1- Kuyıcak Mevkii Sahil Düzenlemesi; Kuyucak Plajında sahil düzenlemesi ve ağaçlandırma-peyzaj çalışmalarının yapılması.

2- İskele – Kuyucak Arası Yol Tamiri : İskele’den Kuyucak Plajına deniz kenarından giden 400m’lik yürüme yolunun kışın kuvvetli dalgalar sonucunda bozulan yerlerinin tamiratı yapılacaktır. Tamiratlar harçlı taş blokaj şeklinde olacak ve yaklaşık 160m3 civarında blokaj yapılacaktır.

3-Katı Atık Geri Kazanım : İlçemizde halen devam etmekte olunan geri kazanım çalışmalarına katkıda ve daha fazla kişiye ulaşabilmek için 2 adet personel bu işle görevlendirilecektir.

4- Park – Bahçe Bakımı ve Kesilmiş Ot – Dal Toplama : İlçemizde yol kenarı otların kesilip toplanması, bahçe temizliğinden çıkan ot ve dalların toplanması, Belediyenin park ve bahçelerinin bakımlarının yapılması

5- İskele Sahil Yürüyüş Yolu Traverten Kaplaması: İskele sahil yürüyüş yolunda 90 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde bir bölümde traventen taş kaplaması ve peyzaj düzenlemesi yapılması.

6- Merkez Mahallesi Sokaklara Kilit Taş Döşenmesi : Menekşe sokağın mevcut bozulan yol kaplamaları sökülerek yaklaşık 500 m2 kilit taş kaplanacaktır.

7- İğdeleraltı Mevkii Çevre Düzenlemesi: İskele Mahallesi İğdeleraltı mevkii deniz kenarına toprakların akışmasını engellemek için ek olarak 150 mt taş duvar yapılarak, duvar arkasına iğde ağaçları dikilecektir.

8- Bodrum Mevkiinde Taş Duvar Yapılması: Bodrum Mevkiinde alternatif sahil yolunun ve yol kenarı istinat taş duvar işlerinin yapılması.

9- Hayvan Barınağının Yapılması: Mevcut hayvan barınağının taşınması ve yeni hayvan barınağının inşaatı.

10- Yeni Mezarlık-Kuyucak Arasındaki Yolun Ağaçlandırılması: Yeni Mezarlık-Kuyucak arasındaki yolun yaklaşık 800 mt’sinin yol boyunca ağaçlandırılması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir