İşkur “Toplum Yararına Çalışma Programı” (Tyçp) Projesi Kapsamında Yapılanlar

İşkur  “Toplum Yararına Çalışma Programı” (Tyçp) Projesi  Kapsamında Yapılanlar


Karaburun Belediyesi ve Karaburun Kent Konseyi tarafından İŞKUR’a Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) Projesi hazırlanarak sunulmuştu. Onaylanan projeyle Karaburun’daki İşsizlere yönelik 6 ay süreli istihdam yaratıldı. 15 kişinin istihdam edildiği proje Mart 2012’de başladı.


Proje Kapsamında Tamamlanan Çalışmalar;1- Kuyucak Mevkii Sahil Düzenlemesi; Kuyucak Plajında sahil düzenlemesi ve ağaçlandırma-peyzaj çalışmaları tamamlandı.


2-Katı Atık Geri Kazanım : İlçemizde halen devam etmekte olunan geri kazanım çalışmalarına katkıda ve daha fazla kişiye ulaşabilmek için 2 adet personel bu işle görevlendirildi.


3- Park – Bahçe Bakımı ve Kesilmiş Ot – Dal Toplama : İlçemizde yol kenarı otların kesilip toplanması, bahçe temizliğinden çıkan ot ve dalların toplanması, Belediyenin park ve bahçelerinin bakımlarının yapılması devam etmektedir.


4- Merkez Mahallesi Sokaklara Kilit Taş Döşenmesi : Menekşe sokağın mevcut bozulan yol kaplamaları sökülerek yaklaşık 500 m2 kilit taş kaplanmıştır.


5-İğdeleraltı Mevkii Çevre Düzenlemesi: İskele Mahallesi İğdeleraltı mevkii deniz kenarına toprakların akışmasını engellemek için ek olarak 150 mt taş duvar yapılmış ve alan tesviye edilmiştir. Duvar arkasına iğde ağaçları dikilecektir.


6- Yeni Mezarlık-Kuyucak Arasındaki Yolun Ağaçlandırılması: Yeni Mezarlık-Kuyucak arasındaki yolun yaklaşık 800 mt’sinin yol boyunca ağaçlandırılması yapılmıştır.Proje Kapsamında Yapılacak Çalışmalar;1- İskele – Kuyucak Arası Yol Tamiri : İskele’den Kuyucak Plajına deniz kenarından giden 400m’lik yürüme yolunun kışın kuvvetli dalgalar sonucunda bozulan yerlerinin tamiratı yapılacaktır. Tamiratlar harçlı taş blokaj şeklinde olacak ve yaklaşık 160m3 civarında blokaj yapılacaktır.


2- İskele Sahil Yürüyüş Yolu Traverten Kaplaması: İskele sahil yürüyüş yolunda 90 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde bir bölümde traventen taş kaplaması ve peyzaj düzenlemesi yapılacaktır.


3-Bodrum Mevkiinde Taş Duvar Yapılması: Bodrum Mevkiinde alternatif sahil yolunun ve yol kenarı istinat taş duvar işleri yapılacaktır.


4-Hayvan Barınağının Yapılması: Mevcut hayvan barınağının taşınması ve yeni hayvan barınağının inşaatı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir