İmar-Kentleşme-Planlama Çalışma Grubu Toplandı!..

 

 

 

IMG_0912 - Kopya

IMG_0937 - Kopya

 

Karaburun Yarımadası’nın Doğal Dokusu Tehdit Altında!..

Karaburun İskele ve Bodrum Mevkii’lerindeki Yapılaşmalara Tepki Gösteren Halkın Topladığı ve Karaburun Kent Konseyi’ne İlettiği İmzalar, Karaburun Belediyesi’ne İletildi..

Karaburun İskele ve Bodrum Mimoza koyunda inşa edilmekte olan binaların çevresiyle uyumsuz olması, bu kıyıların yıllardır oluşmuş silüetini çok olumsuz etkilemesi ve bundan sonra yapılacak olan yapılara kötü örnek teşkil edeceği nedeniyle kaygı ve endişe duyulmaktadır.

Bu nedenle bu kaygı ve endişeleri paylaşan ve bu tür yatırımların yapılmamasını, uygulanan yerel planların iptal edilmesini isteyen halkın toplamış olduğu ve Karaburun Kent Konseyi’ne ilettiği 401 imza, Karaburun Belediyesi’ne sunuldu.

Karaburun Kent Konseyi İmar-Kentleşme-Planlama Çalışma Grubu, Karaburun İskele ve Bodrum Mevkii’lerinde yoğunlaşan yapılaşmalar ve oluşan tehditlere yönelik çözümler önermek için toplandı.

Çalışma Grubu’nun Koordinatörlüğünü Yerel Gündem 21 sürecinden bugüne kadar yürüten İYTE Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Semahat Özdemir, ilgili yapılaşmaların yerinde gözlemlerini yapmış ve Kent Konseyi’nin bu konuda oluşturduğu Çalışma Grubunun raporunu ve konuyla ilgili belgeleri incelemiştir. Doç Dr. Semahat Özdemir, Karaburun Belediye’sine sunulmak üzere rapor hazırlayacaktır.

29 Haziran 2013 tarihinde, Karaburun Belediye Salonunda Saat: 13.30’da “Kent Meclisi” toplantısı yapılacaktır.
Toplantıda Doç Dr. Semahat Özdemir tarafından “Karaburun Yarımadası’nda Doğal Dokuyla Uyumlu Olmayan Yatırımlar ve Oluşacak Tehditler” ve “Bütünşehir Yasası” konularının ele alındığı bir sunum gerçekleştirilecektir

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir