İhbarlarımızı Nereye, Nasıl Yapalım ?

Karaburun’da vatandaşların ihbarlarına (Bitki toplanması ;Sahlep, Karabaşotu vb,  RES, Maden Ocağı, Balık Çiftliği, Trol vb. Avlanma Yöntemleri, Ağaç Kesimi…. )  kurumların yanıt verebilmesi ve uygulamayı başlatabilmesi için öncelikle;

İhbar konusunun fotoğrafının çekilmesi, açık adres bilgilerinin ve eğer ihbar konusu kaçak inşaat ise ilgili yerin ada/parsel numaralarının bildirilmesi gerekiyor.

ÖÇKA ilanı ile birlikte ihbarların ALO 181 hattına yapılması İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından öneriliyor.

Karaburun Kent Konseyi’ne gelen ihbarlarda (çoğunlukla e.mail üzerinden) açık adres tanımlaması yapılmadığı gibi gönderilen fotoğraflardan ihbarla ilgisi olmayan görüntüler de alıyoruz..

Tüm bu eksik bilgilere rağmen Karaburun Kent Konseyi “iğneyle kuyu kazar” misali, konuya açıklık getirerek “kurumları doğru bilgiyle bilgilendirmek gerekir” düşüncesinden hareketle çalışma yapıyor ve  doğrulayabildiğimiz beyanları kurumlarla paylaşıyoruz.

Karaburun’u seven doğaseverlerin duyarlılıkları kıymetli. Bir o kadar da kıymetli olan zaman. Sizlere gelen yada bireysel ihbarlarınızı Kurumlara (Kaymakamlık, Belediye, Jandarma, Emniyet ve ALO 181 Hattı) yönlendirmenizle personel ve araç sıkıntısı olmayan bu kurumların bu tür ihbarların çözümlenmesine daha hızlı yanıt vereceğini düşünüyoruz.

KARABURUN KENT KONSEYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir