Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi

Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi 15 Nisan 2006 tarihi itibariyle Karaburun Yarımadası Yerel Gündem 21, Karaburun Belediyesi, Mordoğan Belediyesi ve biz gençlerin de katkılarıyla açılmıştır.

Karaburun, Mordoğan ve köylerinde yaşayan gençliğin eğitim, kültürel ve sosyal gereksinimlerini karşılamak amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. Bu merkez, yine bizim gibi dinamik ve yaratıcı gençliğin katkılarıyla sürdürülebilirliğini sağlayarak, yarımadadaki sosyal ve kültürel eksikliğin giderilmesinde odak noktası oluşturacaktır.

Bu amaçla, açıldığımız tarihten beri uygulanan eğitimler ve etkinlikler;

Kişisel Gelişim Eğitimi (NLP) Uzman İsmail Barış Özpazarcık, Proje Yazma Eğitimi Çiğdem Akçura, Uzakdoğu Savunma Sanatı Semineri Taekwondo-Aikido-Genbukan Ninpo Antrenörü Erdoğan Şenol, Tiyatro Yazarlığı Eğitimi Yazar Dramaturg Haluk Işık, Tiyatro Oyunculuğu Eğitimi Devlet Tiyatrosu Oyuncusu Şenay Ünsal,Takı Tasarımı Eğitimi Tasarımcı Dilek Erden, İngilizce Eğitimi Çağlar Ece,  Dalış Eğitimi Karaburun Yelken ve Dalış Kulübünden Kemal Gözütok, Veysel Perin, Filiz Tek ve Haluk Sarıbaş,  Bilgisayar Eğitimi Habitat ve Yerel Gündem 21 Gençlik Derneğinden Derya Altun Erdem, Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Doç. Dr. Gülgün Meşe, Psikolog Deniz Özer Eryılmaz ve Psikolog Didem Turgut Çönkü tarafından verildi.

Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Müzikli Söyleşiler
Karaburun Belediyesinin düzenlediği 3. Karaburun Şenliği öncesi, Gökhan Akçura’nın Organize ettiği ve 5 gün boyunca süren Müzikli Söyleşiler, Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Karaburun Yarımadası Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi
Söyleşiler ve Şenlik süresince Gençlik Merkezi Bahçesinde Ceren Oykut’un “Müzikli Desenler” adlı sergisi yer aldı.

Etkinlikte;

Gökhan Akçura “Romanlar ve Müzik”, Murat Ertel “Film ve Tiyatro İçin Müzik”, Murat Meriç “Türkiye’de Pop Müziğin Tarihi”, Necip Sarıca “Yeşilçam Şarkıları”, Murat Beşer “Rock ve Politika”, konulu söyleşileri yaptılar.


Yaptığımız bu eğitim çalışmaları ve etkinlikler biz gençleri sosyalleştirmiş, özgüvenimizi arttırmış, kendi ürettiğimiz projeler ve sorunlarımıza bulduğumuz çözümlerle kişisel gelişimimize büyük katkılar sağlamıştır.

Bundan sonraki aşamada Gençlik Eğitim Ve Kültür Merkezinin daha geniş kitlelerle buluşması ve bu sayede etkinliğinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bunun için yarımadadaki istekli, heyecanlı, duyarlı ve gelişime açık gençleri; yarımadadaki kültürel ve sosyal hayata katkı yapmak adına aramıza bekliyoruz.

Çağdaş RAKALAR, Beril KULELİ, Burcu KULELİ

Karaburun Yarımadası YG-21 Gençlik Meclisi Basın Yayın Bülten Grubu Üyeleri

Karaburunlu gençler uluslararası bir projede: “Köyüm köyün olsun mu?”

Karaburunlu gençler uluslararası bir projede: “Köyüm köyün olsun mu?”
İzmir Ticaret Odası liderliğinde, İzmir İl Özel İdaresi ve Karaburun Yarımadası Yerel Gündem 21’in ortaklığında gerçekleştirilen “Gençlerin Toplumsal Hayata ve Gönüllü Hizmetlere Katkısı” adlı projeyle Avrupalı ve Yarımadalı gençler bir araya geldi.

Proje kapsamında Polonya, Hollanda, Fransa ve İspanya’dan gelen 14 genç ve 3 eğitmen ile birlikte Karaburun Yarımadası’ndan 19 genç, gönüllü çalışmalara katılım ve kültürler arası diyalog konulu seminerlere katıldı. Okumaya devam et