Doğa Koruma Çalışma Grubu Toplantıları..

Rollei Digital CameraRollei Digital CameraRollei Digital CameraRollei Digital CameraRollei Digital CameraRollei Digital Camera

Karaburun Kent Konseyi Doğa Koruma Çalışma Grubunun Karaburun Yarımadası BiyosferRezerv Alanı Çalışmaları Devam Ediyor..
Konu ile ilgili Karaburun ve Mordoğan Belediye Meclislerine, Köy ve Mahalle Muhtarlarına Yapılan Bilgilendirmelerden Sonra Karaburun Su Ürünleri Kooperatifi’nede Bilgi Aktarıldı.
Kooperatif Üyelerine; İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Hazırlayıp Bakanlığa Sunduğu Karaburun Yarımadası Özel Çevre Koruma (ÖÇKA) Bölgesi Ön Raporu Hakkında ve Bağlantılı Olarak Doğa Koruma Çalışma Grubunun Karaburun Yarımadası Biyosfer Rezerv Alanı Çalışmaları Hakkında Bilgi Verildi.
Karaburun Kent Konseyi Doğa Koruma Çalışma Grubu Tarafından Hazırlık Çalışmaları Devam Eden ve Yarımadanın Bütününün Ele Alınarak Korunmasını İçeren Rapor Kapsamında, Bilim İnsanlarından Görüşler ve Veriler Alınmaktadır.
Karaburun Yarımadası’nın Denizel Alanları İle İlgili Yapılacak Raporlama Çalışmaları Kapsamında, Karaburun Su Ürünleri Kooperatif Üyeleri ile de toplantılar yapılmaktadır. Karaburun Yarımdası’nın Denizel Alanları İçinde Yer Alan Hassas Bölgeler ve Kumbaralık (Balık Rezerv Alanı) Alanlarla İlgili Tesbit Çalışmaları Yapılarak Koordinatlar Belirlenmektedir.
Karaburun Yarımadası’nda Diğer Su Ürünleri Kooperatiflerinin de Bu Çalışmalara Dahil Edilmesi Amaçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir