CNN Türk Yeşil Doğa Programı’na Yerel Destek Sağlandı.

17 Ocak 2015 tarihinde CNN Türk Yeşil Doğa Programı Editörü Güven İslamoğlu ve ekonomi editörü Emin Çapa Karaburun Yarımadası’nın tarımsal/hayvansal ürünlerinin tanıtımı ( Nergis, Mandarin, Keçi Yetiştiriciliği ) ve üreticilerin sorunlarının dile getirileceği program için Yeniliman, Bozköy ve Parlak’ta çalışma yaptı.

Program öncesinde Karaburun Kent Konseyi’nden organizasyon için yardım talep edildi ve bu doğrultuda Bozköy, Tepeboz, Parlak Muhtarlarıyla ve Yayla’da keçi yetiştiriciliği yapan köylülerle görüşüldü.

Karaburun Kent Konseyi Doğa Koruma ve Kırsal Kalkınma-Tarım Çalışma Grubu üyelerinin yönlendiriciliği ile Karaburun Yarımadası’nda Nergis, Mandarin, Enginar üreticiliği yapan üreticilerle ve Parlak Mahallesi’nde keçi yetiştiriciliği yapan çobanlarla program çekimleri yapıldı.

Ayrıca, Karaburun Yarımadası’nın “Tarımsal Verileri”, “Karaburun Yarımadası’nda ÖÇKA Süreci” ile ilgili bilgi notu ve Nergis üreticileri ile ilgili fotoğraf ve video arşivi Sayın Güven İslamoğlu ile paylaşıldı.

010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir