CHP KENT KONSEYLERİ ÇALIŞTAYI – ANKARA – 19.12.2022

CHP Kent Konseyleri Masası Kent Konseyleri Çalıştayı 19.12.2022 günü Çankaya Belediyesi nin ev sahipliğinde Ankara da yapıldı. Çalıştay Türkiye genelindeki Kent Konseyleri nin Başkan ve Genel Sekreterleri düzeyinde 140 katılımcıyla gerçekleşti. Çalıştay Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN un açılış konuşmasıyla başladı. Seyit TORUN konuşmasında yerel yönetimlerin ve Kent Konseylerinin önemini vurgulayarak demokrasinin temel taşlarından olduğunu vurguladı. Çalıştay CHP Kent Konseyleri Masası başkanı Burhanettin BULUT un yöneticiliğinde devam etti. Çalıştayın panel bölümünde Akademisyenler Prof. Dr. Gamze YÜCESAN ÖZDEMİR, Prof. Dr. Metin ÖZUĞURLU Kent Konseyleri Katılım ve Birlikte Yönetme Süreçleri açısından Kent Konseyleri Deneyimini anlattılar. Bursa Nilüfer Belediyesi eski başkanı Mustafa BOZBEY de yirmi yıllık Belediye Başkanlığı dönemindeki Belediyecilik ve Kent Konseyleri deneyimlerini aktardı.
Çalıştayın öğleden sonraki oturumunda oluşturulan beş çalışma masasında Kent Konseyleri nin da sorunları, dile getirildi, çözüm önerileri sunuldu. Çalıştay sonucunda oluşturulacak sonuç bildirgesi ilerde yayımlanacak.
Çalıştaya Karaburun Kent Konseyi ni temsilen Başkan Mustafa ÖZER ve Genel Sekreter Tayyar Gürhan KIRMAN katıldı. Çalıştaya götürdüğümüz Karaburunumuzun kadim çiçekleri,  Nergislerimizi katılımcılara sunarak mis kokulu imzamızı attık. Nergis çiçeklerimizi temin eden Ziraat Odası Başkanımız Gazanfer YAVAŞ a teşekkür ederiz.