Badembükü’nde Yangın.

.
03 Eylül’de  Saat: 23.00 civarı Sazak Köyü’nde Öres Elektrik’e ait Salman RES Projesi şantiyesi altından başlayan yangın üç koldan ve büyük bir hızla rüzgarın etkisiyle Badembükü’ne kadar indi. Parlak Muhtarı Kadriye Gültekin’den aldığımız bilgiye göre; Akkum’da zeytinliklerin hasar gördüğü yangının evlere kadar indiği rüzgarın yön değiştirmesiyle yangının etkisinin azaldığı, arazinin engebeli olmasından dolayı yangın söndürme araçlarının alana girememesi nedeniyle zaman kaybedildiği, yangın söndürme helikopterinin sabah geldiği ve çok kısa bir çalışmanın ardından alanı terk ettiği şu anda yangının dolca deresinde aktif olduğu kepçelerle yol açılmaya çalışıldığı ve soğutma çalışmalarının başladığı bilgisine ulaştık.
Geçtiğimiz hafta bu sayfadan Karaburun’un Risk Haritasını ve kurumlara ilettiğimiz 7. Kent Meclisi Toplantısı değerlendirme notunu paylaşmıştık.
Karaburun çok büyük acı ve felaketin eşiğinden döndü. En kısa zamanda tüm ilgili kurumların içinde olduğu Afet Komisyonun oluşturulmasını istiyor ve bekliyoruz. Çok büyük geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir