Agromey Balık Çiftliği Duyuru 4

İTİRAZ DİLEKÇELERİNİN İLK BÖLÜMÜ BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

1- KARABURUN MERKEZ’ İLE KAYNARPINAR ARASINDA 387 HEKTARLIK DENİZ ALANINDA KURULMAK İSTENEN AGROMEY BALIK ÇİFTLİĞİ İLE İLGİLİ ÇED BAŞVURU DOSYASINA GEREKÇELİ İTİRAZ YAZIMIZ KARABURUN KENT KONSEYİ’NİN 09 ŞUBAT 2017 TARİH VE 935 SAYILI YAZISI İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI (BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ), İZMİR VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ, KARABURUN KAYMAKAMLIĞI VE KARABURUN BELEDİYESİ’NE GÖNDERİLMİŞTİR.SÖZKONUSU YAZIYA WEB SAYFAMIZDAN ERİŞEBİLİRSİNİZ. (WWW.KARABURUNKENTKONSEYİ.ORG )

2- AGROMEY BALIK ÇİFTLİĞİNİN KURULMASINA İZİN VERİLMEMESİ VE KARABURUN’UN SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ POTANSİYEL ALANLARI KAPSAMININDAN ÇIKARILMASI İÇİN, BAŞLATILAN, MUHTARLIKLAR, ESNAF ODASI VE KENT KONSEYİ DESTEĞİYLE SÜRDÜRÜLEN BİREYSEL DİLEKÇE KAMPANYASINDA İLK 1326 DİLEKÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN 09/03/2017 TARİHİNDE T.C ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA GÖNDERİLMİŞTİR.

3- PROJEYE İLİŞKİN ÇED SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR. T.C ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ PROJENİN KABUL EDİLİP EDİLMEMESİNE İLİŞKİN NİHAİ KARARINI VERECEĞİ ÖNÜMÜZDEKİ BU SÜREÇTE; BAKANLIĞININ İTİRAZLARI DEĞERLENDİRMESİ, FİRMANIN BAKANLIKÇA VERİLECEK ÖZEL FORMATTA ÇED RAPORUNU HAZIRLAMASI, BU ÇED RAPORUNUN İTİRAZ VE GÖRÜŞLER İÇİN ASKIYA ÇIKARILMASI, İNCELEME VE DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANTILARINDA PROJE ÇED DOSYASININ DEĞERLENDİRİLMESİ AŞAMALARI BULUNMAKTADIR.

4-BU AŞAMALAR KARABURUN KENT KONSEYİNCE YAKINDAN İZLENMEKTEDİR. ÖZEL FORMATTAKİ ÇED RAPORU ASKIYA ÇIKARILINCA, KARABURUNLULARLA PAYLAŞACAĞIZ VE GEREKLİ İTİRAZLARDA BULUNACAĞIZ.

BU AŞAMADAKİ HEPBİRLİKTE ÇABAMIZ, T.C ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINCA ÇED OLUMLU KARARININ VERİLMEMESİ İÇİNDİR.

PROJEYE İLİŞKİN YARGI SÜRECİNİN BAŞLATILMASI, BAKANLIKÇA ÇED OLUMLU KARARI VERİLMESİ HALİNDE BU KARARIN İPTALİ İÇİN OLACAKTIR.

BAŞKA KARABURUN YOK !..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir