Duyuru!..

Karaburun Kent Konseyi olarak, küresel ısınmanın dünyanın önündeki önemli tehditlerden biri olduğunun bilincinde ve bu kapsamda RES’lerin bilinen yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olduğunun farkındayız.

Ancak, RES uygulamaları, doğal ve sosyo-kültürel değerler, kırsal yaşam, potansiyel gelişme kaynakları tahrip ve yok edilmeden, bölgenin toplam ve çarpan etkisi hesaba katılarak, yerelin temsilcilerinin görüşü ve eğilimi alınarak yapılmalıdır.

Karaburun’da, bölge için çok yoğun ve yaygın olan RES’ler, doğa, sosyal ve kültürel yaşam yok sayılarak kurulmaktadır.

Karaburun Kent Konseyi, Karaburun Yarımadası’nda bu yöndeki çalışmalarını, siyasal-etnik-inançsal farklılıkların ötesinde, Yarımada’nın Özel Çevre Koruma Alanı ve Biyosfer Rezerv Alanı hedefi doğrultusunda, Yarımada bileşenleriyle birlikte, kendi kurumsal yapısının özelliklerini gözeterek, tüm iletişim kanallarını kullanarak ısrarla ve kararlılıkla sürdürmektedir.

Konseyimiz, bu ilkesel duruşu ve RES’lere ilişkin bu yaklaşımı temelinde, bu alandaki çalışma ve faaliyetlere verdiği mütevazi desteğini ve dayanışmasını sürdürecektir.

Doğal olarak ortak bir eylemin, düzenleyicilerin ortak kararları ile belirlenmesi ve yürütülmesi gerekmektedir.

26 Ocak 2014 tarihinde Çeşme’de yapılacak olan “RES Olur da Her Yerde Olmaz” Mitingi duyuru ve afişinde Karaburun Kent Konseyi adına ön bilgi verilmeden ve ön görüşme yapılmadan yer verilmesini üzüntüyle karşıladığımızın bilinmesini isteriz.

 

KARABURUN KENT KONSEYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir