5. Kent Meclisi Toplantısı 28 Ocak 2015 Tarihinde, Saat: 13.00’de Karaburun Belediye Salonu’nda Yapılıyor

KARABURUN 5. KENT MECLİSİ, YARIMADAMIZ AÇISINDAN ACİL ÖNEM TAŞIYAN RES’LERLE (RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALLERİ) İLGİLİ HUKUKİ SÜREÇLER HAKKINDA BİLGİLENMEK ÜZERE TOPLANIYOR.

Karaburun Yarımadası’nın tamamına yakın bir bölümü ”ÇED gerekli değildir/ ÇED olumlu” raporlarıyla, EPDK üretim lisanslarıyla, imar planı düzenlemeleri ve acele kamulaştırma kararlarıyla RES yatırımlarına tahsis edildi, ediliyor.
Ekonomik ve yaşamsal gereksinimlerimiz, sosyo-kültürel dokumuz, yaşamı paylaştığımız bitki ve hayvan toplulukları yok sayılıyor.
Yenilenebilir temiz enerji üretimİnin öneminin bilincindeyiz. Ancak Karaburun özelinde, aşırı yoğunluk ve yaygınlıktaki RES’ler Yarımadamızda yaşamı tehdit ediyor.
ÖÇKA (Özel Çevre Koruma Alanı) ilanı öngörülecek kadar değerli olan Karaburun Yarımadası’nı enerji üretim sahasına dönüştürmek isteyenlerin, nadir bir yaban hayatını, zengin bir kırsal kalkınma potansiyelini ve geleneksel sosyo-kültürel yaşamı, bir dünya mirasını 49 yıllık ömrü olan RES’lere geri dönüşsüz şekilde kurban edeceklerini bilmiyor olmaları düşünülemez.
Raporlar yazarak, eylemler yaparak, davalar açarak, imzalar toplayarak, uluslararası kurumları, basını ve çevre kuruluşlarını haberdar ederek neredeyse üç yıldır sürdürmekte olduğumuz mücadelenin henüz başındayız.

Kararlılığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Karaburun değerlidir.
Karaburun’a İyi Bak

KARABURUN KENT KONSEYİ

1536580_247811718714791_1732726954_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir