4. Kent Meclisi Toplantısı Yapıldı..

4. Kent Meclisi Toplantısı, “ Karaburun’da Yat Turizmi Potansiyeli ve Karaburun İlçesi Bütüncül Kıyı Planlaması ” gündemiyle 06.08.2014 tarihinde, Saat: 13.30’de Karaburun Belediye Salonu’nda yapıldı.

Moderatörlüğü Karaburun Kent Konseyi Başkanı İpar Buğra Dilli’nin yaptığı toplantıya; Doğa Koruma Çalışma Grubu adına Pamir Teker ‘Karaburun Yat Limanı’ Projesi Ön ÇED Raporu “, Prof Dr. Gökdeniz Neşer “Karaburun’da Yat Turizmi Potansiyeli”, Doç Dr. Semahat Özdemir “Karaburun İlçesi Bütüncül Kıyı Planlaması” konulu sunumlarıyla katıldılar.

Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karaburun Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve halkın katılım gösterdiği toplantıda, sunumlar sonrasında görüşler alındı.

Toplantıda; Karaburun’a yönelik hazırlanmış olan Yat Limanı Projesi’nin yerelle ne ölçüde örtüştüğü ele alındı. Yapılan sunumlarda olumlu ve olumsuz tüm yanlar anlatıldı. Sunum içeriklerinde “yapılsın” yada “yapılmasın” gibi net bir görüş belirtilmediği gibi Karaburun için alternatif bir proje hazırlanmasının daha doğru olacağı yönünde görüşler de paylaşıldı. Ancak toplantı içeriğindeki bilgi ve sunumlar konuyu tüm ayrıntılarıyla somutlarken katılımcılardan bir grup; “Bu proje yapılacak, istemeyenler Karaburun’u terk etsin ve gerçek Karaburunlular biziz” şeklindeki söylemleri ortak bir vizyon geliştirmekten uzak ve karşı görüşü dile getiren katılımcılara yönelik olumsuz bir tavrın göstergesi olmuştur.

Kent Meclisi toplantıları halka sosyal medya aracılığıyla ve anonslarla duyurulan, tüm tarafların katılımına açık ve Yarımadamızı ilgilendiren konular, projeler ve yatırımlarda Yarımadaya Sahip Çıkma bilinciyle çözüme yönelik ortak bir anlayışın geliştirildiği, barış, diyalog ve birlik platformlarıdır.

Bu anlayışla katılımcıların farklı görüşlere yönelik olarak nefret ve tehdit içermeyen söylemler ve davranışlarda bulunması dileğimizdir.

KARABURUN KENT KONSEYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir