Kültür İçin Alan Projesi kapsamında; daha önce dünyanın çeşitli festivallerinde ve ülkemizde “29. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali”nde gösterilmiş büyük beğeni toplamış ve ödüller almış Almanya, Fransa, Hollanda ve İsveç filmleri Karaburun Kent Konseyi’nin desteği ile 19 Haziran Çarşamba günü Saat: 13.30’da Karaburun Gençlik Merkezi’nde Türkçe alt yazılı olarak gösterilecek ve gösterim süresi 1 saat olacaktır.

Kültür için Alan projesi, görsel sanatlar ve gösteri sanatları alanındaki kültürel projelere ortam, mekân ve kaynak sağlamanın yanı sıra, yerel kurumlar ve sanat alanında üretim yapan profesyonellere farklı eğitim ve gelişim olanakları sunuyor. Kültür için Alan, Türkiye ve Avrupa’daki kültür dünyasından partnerlerle ortak çalışmalar yürüterek, proje bölgelerinde kapsamlı programlar geliştirip organize ediyor.

Avrupa ile Türkiye arasındaki yaratıcı diyalog çoğu zaman İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere odaklanırken; kültürel faaliyetlerin bu kentler dışında da teşvik edilmesini hedefleyen Kültür için Alan, İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep’teki sanatçılar ve kültür aktörlerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yapıyor. Bu kültürel buluşmalar ve paylaşımlar, farklı sosyal çevrelerden gelen insanlar arasındaki diyaloğu, toplumsal gerilimlerin yaşandığı dönemlerde de mümkün kılıyor.

Kültür için Alan, proje bölgelerindeki yerel kültürel ortamı ve sivil toplumu desteklemek amacıyla, ulusal ve uluslararası ağlar içinde sürdürülebilir yapılar oluşturmak için çaba gösteren girişimleri üretime ve iş birliğine teşvik ediyor.

Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan proje, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Kültür için Alan konsorsiyumu tarafından desteklenen proje kapsamında Almanya, Fransa, Hollanda ve İsveç’ten seçilen kısa filmlerin İzmir’in merkezinde ve beş ayrı ilçesinde (Selçuk, Karaburun, Ödemiş, Foça, Bergama) ücretsiz gösterimleri yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir