KARABURUN GENÇLİK MECLİSİ OLARAK “YARIMADANIN KIL KEÇİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ” PROJEMİZİ 27 ŞUBAT ÇARŞAMBA SAAT: 11.30’DA GENÇLİK MERKEZİMİZDE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 150. kuruluş yıl dönümü için yapılan çağrıyı, gençler arasında kültürel bağlantıların kurulması açısından bir fırsat olarak görmüş, Karaburun Gençlik Meclisi üyeleri olarak, Yarımada’nın kültürüne ışık tutacak, bizlerin bakış açılarıyla kentimizin tarihini oluşturan kesitleri yorumlamamıza olanak sağlayacak, Yerel Tarih Yarışması’na katılmış ve 1. olmuştuk. Sizlere projemizin ayrıntılarını, hedeflerimizi en önemlisi de Karaburun’un dağlarında, bir avuç kalmış meralarında gördüklerimizi anlatacağız.
Bugün Yarımadada yatırımlardan kaynaklı yaşadığımız sorunlar bir kültürün kaybolmasına, en önemlisi de yerelinin zorunlu göç etmesine sebep olacak boyuta gelmiş. Yarımadada sürü sahipleri çok dertli, “DAĞLARIMIZA ZULÜM EDİLİYOR”, “CANINIZI VERİN, DAĞLARINIZI VERMEYİN” diye dert yanan çobanların sesleri nereye kadar duyulur, duyulursa ne gibi çareler üretilir bilinmez ama, doğada bu zulmün karşılığı gün gelir mutlaka görülür.
Doğa kin tutmaz ama ektiğinizi biçtirmeden de bırakmaz!..
Gelin Yarımada için, bu kadim kültür için, Karaburun’un Karaburun olarak kalması için el ele verelim. Sevgi ve Barışla.
KARABURUN GENÇLİK MECLİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir