31 Mart’ta Yeni Yerel Yönetimi Seçeceğiz

KARABURUN YARIMADASI’NDA 15.MART.2019 TARİHLİ RESMİ GAZETE’DE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN TARİHİ BİR SÜREÇ BAŞLADI. ÖNÜMÜZDEKİ YILLAR, KARABURUN ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ’NİN NASIL BİR YOLA GİRECEĞİ VE ÖNÜNDEKİ İMKÂNLARDAN NE DENLİ YARARLANABİLECEĞİ, YAPILACAK ÇALIŞMALARIN NE ŞEKİLDE GELİŞECEĞİ İLE DOĞRUDAN BAĞLANTILI OLACAK.
 
BAŞARILI BİR GELİŞİM SAĞLAMAK ANCAK; YENİ YEREL YÖNETİMİN, MUHTARLARIN DİĞER TÜM PAYDAŞLARIN VE KARABURUN YARIMADASINDA YAŞAYANLARIN TÜMÜNÜN ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİM PLANINI DOĞRU BİR BİÇİMDE OLUŞTURMAK İÇİN, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYARAK VE SÜRECİ SAHİPLENEREK, ELLERİNDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERMELERİYLE MÜMKÜN OLACAK.

 
31 MART’TA YENİ YEREL YÖNETİMİ OLUŞTURACAĞIZ. BU KONUDA TAM YETKİ KARABURUNLULARDA. UMUDU HAK ETMEK İÇİN GÖREVİMİZİ YAPACAĞIZ.
 
HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞA KARŞI ÇIKAN, BİLGİ VE BİRİKİMİNİ BİR ÜSTÜNLÜK ARACI OLARAK KULLANMAYAN, ONU TOPLUMSAL ORTAK FAYDAYA SUNAN, EMPATİ VE ADALET DUYGUSU GELİŞMİŞ, GÜCÜN BÜYÜSÜNE KAPILMAYAN, KENDİ AKLINI KULLANMA ERDEMİNİ GÖSTEREBİLEN, ÖZGÜR VE GELECEK BEŞ YIL İÇİN KARABURUN’U EMANET EDECEĞİMİZ YEREL YÖNETİMİ SEÇECEĞİZ. SONUÇTAN HEPİMİZ SORUMLU OLACAĞIZ. KARABURUN’UN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR VERECEĞİZ.
 
1.NİSAN’DA YENİ OLUŞACAK YEREL YÖNETİMİ KUTLAYACAK VE HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN YARIMADANIN TÜM PAYDAŞLARI OLARAK, YENİ DÖNEMİ ÖRMEYE BAŞLAYACAĞIZ.
 
KARABURUN İÇİN;
DAHA ÇOK YEREL DEMOKRASİ,
DAHA ÇOK RENK,
DAHA ÇOK DOĞA,
DAHA ÇOK EMEK… “DAHA ÇOK HAYAT” DİYORUZ.
BAŞKA KARABURUN YOK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir