” üzerine 1 düşünce

 1. Karaburun Kent Konseyi diye bir yapılanma katılımcı demokrasi açısından harika bir düşünce! Sayfayı incelediğimde bu güzel isimle örtüşen aktivitelerin çok sınırlı olduğunu gördüm veya ben bulamadım.
  Aradığım, görmek istediğim neydi? Kaba çizgileri ile anlatmaya çalışayım:
  Körfeze bakan bu koca yarımadada işleyen bir kanalizasyon sistemi yok, bundan tedirgin olanda yok. Ben Mordoğanda yaşıyorum, fosseptiğim sızdırmaz olduğu için her ay çektiriyorum. Izsuya İZSU 1 ton su için 1.98Tl , atık su için 1.62 Tl, ayrıca katı atık parası öderken vidanjör için ton başına 6.5 TL ödüyorum. Sorunum ödediğim fahiş bedeller değil, fahiş bedellere rağmen alamadığım hizmet.
  HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ Mordoğanda fosseptiklerin %99’u sızdırır. Yani topluca “Necaset” içinde oturuyoruz. İZSU göreve geldiğinden beri vidanjör çekim hizmeti tam bir kabus. Yaz aylarında sıra 3-4 haftada gelmekte, kuruma fosseptiğim taşıyor sokağa akıyor dediğimde aldığım yanıt : “herkes aynı durumda, sıranızı bekleyeceksiniz!!!!!!!!!!!!”
  Şu anda (Mart 2016) bekleme süresi 7-10 gün olarak deniliyor. 10 günde vidanjör gelirse şaşarım.
  İlgili yerlerin hepsine baş vurdum. Hiçbiri çözüm üretmekten yana değil hepsi NEDEN ÇÖZÜLMEDİĞİNİ anlatıyor.
  Merak ettiğim: Bu pislik içinde oturmak kimseyi rahatsız etmiyor mu? Buna çözüm önerecek kimse yok mu? Kanalizasyon projesi ne alemde, hızlandırmak için neler yapılıyor? BEN NE YAPABİLİRİM?
  İnsan onuruna yakışan bir yaşam sürdürebilmek için eksiklerimizi dile getirmeyi sürdüreceğim. Amacım kimseyi suçlamak, karalamak değil. Çözüm üretebilmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.